Bu hafta, konser, sergi, tiyatro, atölye gibi birçok etkinlik sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

26 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek bazı etkinlikler;

#Sahnemİstanbul konserleri şehri müzikle buluşturuyor

Pandemi nedeniyle sahnelerden uzak kalan müzisyenler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin destekleriyle hayata geçirilen #Sahnemİstanbul konserlerinde İstanbullularla bir araya geliyor. Konser takvimini gün gün buradan takip edebilirsiniz.

#İstanbulBirSahne Dijital Sahne konserleri devam ediyor

Uzun zamandır sahnelerden uzak kalan müzisyenler ile onları çok özleyen müzikseverler, #İstanbulBirSahne projesi kapsamında oluşturulan Dijital Sahne ile buluşmaya devam ediyor. Her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma saat 21.30’da bu konserleri Kültür.İstanbul YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Koltuk Senin!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür AŞ ve kültür sanat sektörü işbirliğiyle bu yaz, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda, sahipleri tarafından kullanılmayan koltuklar boş kalmayacak; 24 yaş ve altı İstanbullular kültür sanat etkinlikleriyle ücretsiz buluşacak… Konser takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

CRR Senfoni Orkestrası’nın “İstanbulda Senfonik Yaz” konserleri başlıyor

Pandemi nedeniyle etkinliklerini çevrimiçi konserlerle sürdüren Cemal Reşit Rey(CRR) Senfoni Orkestrası, yaz konserleri ile açık alanlarda müzikseverlerle buluşacak.

Normalleşme süreciyle birlikte, uzun bir aradan sonra İstanbullulara “gerçek müziğin canlı müzik” olduğunu hatırlatmayı amaçlayan “İstanbul’da Senfonik Yaz” başlıklı konser dizisi, 30 – 31 Temmuz tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek konserlerin ardından İstanbul’un iki yakasındaki parklarda ücretsiz olarak tekrarlanacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 Parallel Universe Sergisi muhteşem bir deneyim sunuyor  

Paribu ana sponsorluğundaki Parallel Universe ile Van Gogh tablolarının içinde gezinmek ister misiniz?

52’den fazla ülkede, bilim-sanat-teknoloji eksenindeki sanat yerleştirmelerini milyonlarla buluşturan Ouchhh Studyo’nun eserleri, Zenger küratörlüğünde seyirciyle buluştu. Her biri 30 dakika sürecek seanslarda, yapay zeka sayesinde farklı evrenler arasında gezinebileceksiniz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.