Aralık1 , 2023

Hayal Adasına Yolculuk Yayında!

İlgili Yazılar

Atina Ulusal Bahçesi’nde “Görünmezi Görmek”

Atina Ulusal Bahçesi, artırılmış gerçeklik teknolojisinin olanaklarından faydalanarak gerçekleştirilen...

Kendi çizgisini sürekli sınayan bir ressam

Bu yıl 45. sanat yılını kutlayan ressam Ahmet Yeşil,...

Birbirine sarılmak ve şarkı söylemek acıdan kurtulmaya yeter mi?

Soru, Hollandalı oyun yazarı Lot Vekemans’ın kaleme aldığı “Zehir”...

Yayıncılık alanında İzmir için yeni bir sayfa

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında yayın dünyasına İzmirli...

İnsan gibi hisseden robot çocuktan günümüze…

Sinema, diğer sanat dallarından farklı olarak gelişen teknolojilere çok...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Paylaştıkça artan mutluluğu kalpten kalbe taşıyarak pek çok ana eşlik eden Algida, MAX markasıyla MAXSahne dijital tiyatro sahnesinde kendine has bir oyuna ev sahipliği yapıyor. #HaydiOyuna diyerek 23 Nisan’da hayata geçirilen MAXSahne’de 6 farklı çocuk tiyatro oyunu dijital olarak yayınlandı. Her oyun sonunda izleyiciler tarafından seçilen en çok sevilen karakterlerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan MAX özel dijital tiyatro oyunu “Hayal Adasına Yolculuk” 5 Temmuz 2021’de dijital perdesini aralıyor. İzleyiciler tarafından seçilen karakterlerin bir araya getirilmesiyle beraber Uygur Sanat iş birliğiyle hazırlanan Hayal Adasına Yolculuk, MAXSahne ve MAX TV Youtube kanalında seyircilerini bekliyor.

Kim Kırmızı Başlıklı Kız ile Kurbağa Prens’i aynı oyunda bir araya getirebilirdi ki? Elbette çocukların hayal gücü! MAXSahne’nin perdeleri çocukların hayal gücüyle yeniden açılıyor! 

Çocuk gelişiminde oyunun öğrenme için gerekli olduğunun altını çizen Algida Max, yepyeni bir çocuk tiyatrosunun karakterlerine çocukların karar vermesini sağlayarak onları oyunun içine dahil etmiş oldu. Tema olarak hayal kurmayı, oyun oynamayı ve oyuncakların harika dünyasını ele alan müzikli, danslı, çocuk oyunu Hayal Adasına Yolculuk’u, Psikolojik Danışman Alev Köymen’in onayıyla 4 yaş üzeri bütün çocuklar ve ebeveynleri ailecek izleyebilecek.

Tiyatroların özellikle pandemi döneminde perdelerini kapatmasıyla birlikte yaşadığı zorluklara kayıtsız kalmayan Algida MAX, Uygur Sanat iş birliğiyle oluşturduğu MAXSahne dijital tiyatro sahnesiyle sanata ve tiyatrolara olan desteğini sunmaya devam ediyor. Kısa sürede büyük bir ilgi gören MAXSahne, Türkiye’nin birçok şehrinde ailelerin ve öğrencilerin hep birlikte online olarak izlediği bir dijital platfrom haline dönüştü. Aileler çocuklarıyla kalite vakit geçirirken, öğrenciler de eğlenceli bir aktiviteye erişmiş oldu.

Çocukların hayal gücünden ilham alan Hayal Adasına Yolculuk oyununa www.maxsahne.com internet sitesi üzerinden ya da MAX TV Youtube kanalından 5 Temmuz itibariyle erişebilecek.

Oyun Linki: https://youtu.be/ZYZ9ZPGYQ0s

Maxsahne linki: www.maxsahne.com

Backstage Linki: https://youtu.be/qQTouAWmYNU