Mart29 , 2023

“Koleksiyoncu önce kendini keşfetmeli”

İlgili Yazılar

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

Denizhan Özer: “Atatürk’ün meşhur sözünü sanata uyguluyorum”

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nın küratörü Denizhan Özer, sanatın...

Arnica Art Land’e katılan sanatçılar anlatıyor…

Arnica desteğiyle hayata geçirilen Arnica Art Land Sanat Çalıştayı,...

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Hitay Holding Kurucusu ve Başkanı Emin Hitay, çok yönlü kişiliğiyle dikkat çeken bir iş insanı. Hitay Holding ile Türkiye’de çok sayıda yenilikçi proje ve iş fikrinin oluşturulması, hayata geçirilmesi ve projelerin şirketleşmesinde aktif rol alan Emin Hitay, 1980 yılında henüz 22 yaşındayken kariyerine girişimci olarak devam etme kararı alıyor.

1986 yılında koleksiyonunun ilk parçası olan sanat eserini alan Emin Hitay, o dönemlerde sanatı, sanat üretimini, sergileri takip etmekten, hayatına sanatı dahil etmekten büyük keyif aldığını söylüyor. Hitay, o günden bugüne baktığında kendisi için bir ilgiden tutkuya dönüşen sanatsal ve kültürel bu dönüşümün içinde olmaktan mutluluk duyduğunu da belirtiyor.

2008-2018 yılları arası Endonezya Cumhuriyeti’nin Fahri Konsolosu olarak da görev yapan Emin Hitay, 2019 yılında kurduğu Hitay Vakfı ile sanata ve sanatçılara desteğini sürdürüyor. Emin Hitay ile sanat tutkusunu ve koleksiyon merakını derinlemesine konuştuk. 

İlknur Eşsiz’in söyleşisi, birbirinden güzel fotoğraflarla birlikte İthaf Sanat dergisinde. İthaf Sanat D&R, Migros ve bayilerde…