Kasım27 , 2022

Kadının var oluş sorunlarına dair bir sergi: Yoni Reflections

İlgili Yazılar

Orhan Pamuk’un Benim Adım Kırmızı’sında minyatüre dair betimlemeler

Bu çalışma, 2006 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk’un...

Küratörlük: Çok katmanlı bir evrenin ardında

Müzecilik kavramı ile birlikte ortaya çıkmış olan küratörlük, zaman...

Heykelleri dünyaya “Umut” dağıtıyor…

25 yıldır sanatsal üretimini sürdüren ve eserleri Türkiye’nin yanı...

Açelya Akkoyun: İnsan kendi özünü yaşamalı

Ünlü oyuncu Açelya Akkoyun “İyi ki Kadınım” isimli kitabıyla...

Sefaletine katlanmak için anlatan insan

Kriz zamanlarında özgün fikirler artar ve krizi çözmese de...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Yazlık bölgeler, tatilcilerin olduğu kadar sanat tutkunlarının da gözdesi uzunca bir süredir. Muğla’nın Fethiye ilçesinde de sanata ve bilime gönül verenlerin buluştuğu özel bir adres var: “Şifa Sanat&Bilim”.

İbrahim Kuşçu’nun sahibi olduğu Şifa Sanat&Bilim, çatısı altında yogadan meditasyona, farklı alanlarda sohbetlerden müzik dinletilerine ve sergilere kadar birçok etkinliğe imza atıyor. Son olarak da geçtiğimiz günlerde açılan karma bir serginin ev sahipliğini üstlendi.

Mina Kocailik, Kibele Ötük ve Brittany Lamers’in resim, Sinan Kemal’in ise fotoğraflarının yer aldığı “Yoni Reflections (Yoni Tezahürleri)” adlı sergi, kadının var oluş sorunlarıyla birlikte kendini var edebilme gücüne dikkat çekiyor.

Resimlerde kadının toplumdaki yeri, cinsel kimliği, ruhsal karmaşaları gibi konulara değinilirken; fotoğraflarda ise büyük zorluklar yaşayan kadınların anlık gibi görünen, derin ve etkileyici hislerine seyirci olunuyor.

Harika bir manzara eşliğinde sanatla ve bilimle iç içe olmak isteyenleri bekleyen Şifa Sanat&Bilim’in ev sahipliğindeki sergi, 28 Ağustos’a kadar görülebilir.