Mart27 , 2023

Kadının var oluş sorunlarına dair bir sergi: Yoni Reflections

İlgili Yazılar

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

Denizhan Özer: “Atatürk’ün meşhur sözünü sanata uyguluyorum”

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nın küratörü Denizhan Özer, sanatın...

Arnica Art Land’e katılan sanatçılar anlatıyor…

Arnica desteğiyle hayata geçirilen Arnica Art Land Sanat Çalıştayı,...

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Yazlık bölgeler, tatilcilerin olduğu kadar sanat tutkunlarının da gözdesi uzunca bir süredir. Muğla’nın Fethiye ilçesinde de sanata ve bilime gönül verenlerin buluştuğu özel bir adres var: “Şifa Sanat&Bilim”.

İbrahim Kuşçu’nun sahibi olduğu Şifa Sanat&Bilim, çatısı altında yogadan meditasyona, farklı alanlarda sohbetlerden müzik dinletilerine ve sergilere kadar birçok etkinliğe imza atıyor. Son olarak da geçtiğimiz günlerde açılan karma bir serginin ev sahipliğini üstlendi.

Mina Kocailik, Kibele Ötük ve Brittany Lamers’in resim, Sinan Kemal’in ise fotoğraflarının yer aldığı “Yoni Reflections (Yoni Tezahürleri)” adlı sergi, kadının var oluş sorunlarıyla birlikte kendini var edebilme gücüne dikkat çekiyor.

Resimlerde kadının toplumdaki yeri, cinsel kimliği, ruhsal karmaşaları gibi konulara değinilirken; fotoğraflarda ise büyük zorluklar yaşayan kadınların anlık gibi görünen, derin ve etkileyici hislerine seyirci olunuyor.

Harika bir manzara eşliğinde sanatla ve bilimle iç içe olmak isteyenleri bekleyen Şifa Sanat&Bilim’in ev sahipliğindeki sergi, 28 Ağustos’a kadar görülebilir.