Mayıs20 , 2024

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nda üretilen eserler sergileniyor

İlgili Yazılar

25. Sadri Alışık Tiyatro & Sinema Oyuncu Ödülleri Adayları Açıklandı…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece ‘oyuncu’...

Bilge böceklerden çiğ insanlara kendine gelme çağrısı

Avucumuza zor sığan Golyat böceğinden başlayıp toplu iğne...

Masalların tarihinden tarih olan masallara

Marina Warner, Bir Zamanlar Bir Ülkede kitabında, özellikle peri...

Emrah Yücel resimlerini okuma kılavuzu

Yazı: Prof. Dr. Uğur Batı “Yusuf suresini anlatıyorsanız, bir kuyu...

Resim inceleme: Sokrates’in Ölümü

Ressam Jacques-Louis David, ABD’nin New York şehrindeki Metropolitan Müzesinde...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nda üretilen eserler 2-30 Haziran 2023 tarihleri arasında Mersin Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergilenecek.

Çalıştay eserleri, Mersin’in en önemli tarihi yapılarından biri olan Mersin Güzel Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ülkemiz çağdaş sanatına önemli bir katkı sunmak amacıyla Mersin’in Borcak Yaylası’nda 23-30 Ağustos 2022 tarihleri arasında 32 sanatçının katılımıyla düzenlenen Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nda üretilen eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Mersin Güzel Sanatlar Galerisi’nde 2-30 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek sergide, 80’i aşkın eser yer alacak.

Arnica Art Land Kurucusu ve Danışma Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Arnica markasının kurucusu babaları merhum Hasan Akın’ın anısına saygı niteliğindeki çalıştayda üretilen eserlerin sergilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Senur Akın Biçer, Arnica Art Land Çalıştayı Artistik Direktörü Denizhan Özer’in küratörlüğünde gerçekleştirilen çalıştayın, Türk resminin usta kuşak, orta kuşak ve genç kuşak sanatçılarını bir araya getirdiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Babam tarafından yapılan yayla evinin de üzerinde bulunduğu 30 dönümlük ormanlık arazide gerçekleştirilen çalıştay, sanatçılarımız açısından hem üretim hem de sanatsal paylaşımlar açısından verimli bir süreç oldu. Ortaya konan eserlerin duygu yoğunluğu izleyenleri hemen etkisine alıyor. Biz de bu eserleri daha geniş kesimlere ulaştırabilmek için sergiler düzenliyoruz. Bu eserleri ilk olarak Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikamızda sergilenmişti. Şimdi de kentimizin en önemli tarihi yapılarından biri olan Mersin Güzel Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunacağız.”

Arnica Art Land Çalıştayı hakkında ayrıntılı haberimizi incelemek için lütfen linklere tıklayınız.

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Denizhan Özer: “Atatürk’ün meşhur sözünü sanata uyguluyorum”