Mart3 , 2024

İş Sanat’ta konserden söyleşiye dolu dolu bir program

İlgili Yazılar

“Gelecek Hatıraları” ve “Tam Yerinden” Sergileri Pera Müzesi’nde Devam Ediyor

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nin süreli sergileri devam...

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı: Doğduğu toprağa akan sanat…

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı Kurucusu ve Danışma Kurulu...

2. Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’na katılan sanatçılar anlatıyor…

Çalıştaya katılan sanatçılar için birer haftalık bu süreç nasıl...

52. İstanbul Müzik Festivali 21 Mayıs’ta müzikseverlerle buluşuyor

İKSV tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 52. İstanbul Müzik...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Sezon boyunca dünyaca ünlü isimleri sahnesinde ağırlayan İş Sanat, konserlerden söyleşilere, dinletilerden çocuk oyunlarına uzanan dopdolu bir programı seyircisinin beğenisine sunmaya devam ediyor.

Viyana Senfoni Orkestrası müzisyenleri tarafından kurulan oda orkestrası Wiener Concert-Verein, 2019 yılı Queen Elisabeth Keman Yarışması birincilik ödülünün sahibi Timothy Chooi ile İş Sanat ev sahipliğinde 7 Şubat Çarşamba saat 20.30’da, İş Kuleleri Salonunda seyircisiyle buluşacak.

İş Sanat’ın müzikli çocuk oyunu Pat Pat Patara, küçük tiyatroseverleri şubat ayında İş Kuleleri Salonu’na davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Lerzan Pamir’in yönettiği, Patara Antik Kenti’nde geçen oyun, seyircilerine eğlenceli bir macera sunacak. Dört yaş ve üzeri izleyiciler için önerilen oyun, 24-25 Şubat tarihlerinde İş Kuleleri Salonunda sahnelenecek. 

İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar konserleri 12 Şubat akşamı Ahmet Efe Demirer (piyano), Elif Su Yalın (çello), 26 Şubat akşamı ise Erinç Yorgancıoğlu (korno) ve Batu Yıldırım (piyano)  ile devam ediyor.

Resimlerinde, günümüz dünyasında kaybolmakta olan insan öğesinin değerlerini ve yaşamla ilgili konularını yorumlayan sanatçı Oktay Anılanmert’in sergisi, İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde 9 Ocak 2024’de açıldı.

İş Sanat, 5 Mart Salı akşamı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile piyanist Rüya Taner’i sahnesinde ağırlıyor. Orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki konserin repertuvarında, Ali Hoca’nın Kıbrıs Kapriçyosu ile W. A. Mozart ve Felix Mendelssohn’dan eserler yer alıyor.

Yaratıcılıkta sınır tanımayan, keman virtüözü, besteci ve komedyen Aleksey Igudesman İş Sanat’a özel hazırladığı “Beethoven and More” (Beethoven ve Daha Fazlası) başlıklı konserle İstanbul seyircisinin kalbini fethedecek. Beethoven’ın son eseri olan 9’uncu senfonisinin bestelenişinin 200. yılı vesilesiyle İş Sanat’a özel hazırlanan konserde bestecinin eserlerinin pusulasında Igudesman yeni rotalara yelken açacak. Igudesman’ın yönetimindeki 100 kişilik Romanian National Youth Orchestra, Boğaziçi Caz Korosu ve sürpriz isimler bu yolculukta sanatçıya eşlik edecek. Konser, 16 Nisan Salı saat 20.30’da, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek.

1923’te imzalanan Türk-Macar Dostluk Anlaşması’nın 100. yıl dönümü Türkiye ve Macaristan’da karşılıklı kültür yılı olarak çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Bu vesileyle İş Sanat, Nisan ayında özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Franz Lizst Akademisi’nin seçkin müzisyenlerinin kurduğu Anima Musicae Oda Orkestrası ile Macar asıllı ünlü kemancı Gwendolyn Masin’i 17 Nisan Çarşamba, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak.