Mart28 , 2023

Müze Gazhane’de bu hafta

İlgili Yazılar

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

Denizhan Özer: “Atatürk’ün meşhur sözünü sanata uyguluyorum”

Arnica Art Land Sanat Çalıştayı’nın küratörü Denizhan Özer, sanatın...

Arnica Art Land’e katılan sanatçılar anlatıyor…

Arnica desteğiyle hayata geçirilen Arnica Art Land Sanat Çalıştayı,...

Sanat çalıştayı kavramına çağdaş bir dokunuş: Arnica Art Land

Geçen ağustos ayında Mersin’in Borcak Yaylası’nda yepyeni, şaşırtıcı, etkileyici...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

İstanbul’un yeni kültür sanat mekanı Müze Gazhane’de haftanın etkinliklerini sizin için derledik. Konserlerden stand up gösterilerilerine atölyelerden sergilere 22 – 27 Şubat  tarihleri arasında gerçekleşecek haftanın öne çıkan etkinlikleri şöyle:

Müze Gazhane stand up gösterileri

Şehrin yeni kültür sanat alanı olan Müze Gazhane’de düzenlenen stand up serisi devam ediyor. 27 Şubat Pazar günü Egemen Şimşek sizinle! Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yerin Altında: Apartmanlar

Farklı disiplinlerden sanatsal etkinliklerin bir araya geldiği Müze Gazhane, Yerin Altında konser serisi ile İstanbullulara underground bir deneyim yaşatmaya devam ediyor. Müze Gazhane’nin otoparkında 24 Şubat’ta gerçekleşecek serinin sıradaki konserinde ilk sahne performanslarıyla Apartmanlar müzikseverlerle buluşacak. Konser detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Başarının Peşinde: Deniz Dülgeroğlu

İş, sanat ve spor camiasının başarılı kadın profilleri ile İstanbul’un güçlü kadınları, “Bu kadınlar başarının peşinde” sloganıyla Müze Gazhane’de bir araya gelmeye devam ediyor. Bu hafta reklam yazarı ve podcast yayıncısı Deniz Dülgeroğlu’nun konuk olacağı etkinlik detaylarına  ulaşabilirsiniz.

Müzede Akustik: Ali Deniz Kardelen

Tarihin dokunun müzikle birleşeceği Müzede Akustik konserleri devam ediyor. Her hafta birbirinden farklı sanatçılar, etnik ve klasik tarzdaki müzikleriyle Müze Gazhane sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Serinin sıradaki konserinde, arp gitar performansıyla Ali Deniz Kardelen sahneye çıkacak. Konser detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hava Kararınca Konserleri: No Land

Müze Gazhane’nin mistik atmosferinde gerçekleşen Hava Kararınca konserleri, müzikseverleri birbirinden değerli sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. Serinin 23 Şubat akşamı gerçekleşecek sıradaki konserinde No Land Sahneye çıkıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Audio Koreografi Gazhane

Audio Kereografi Gazhane adıyla hazırlanan işitsel koreografi, Müze Gazhane’nin bir kültür kampüsü olarak kent yaşamına katılmasının farklı olanaklarını araştırıyor. Sesli yönlendirmelerle ziyaretçileri bu mimari ve endüstriyel mirası keşfe çıkaran koreografik arayüz, katılımcıları etkinleştirerek Gazhane’nin bir santralden kültür kampüsüne dönüşümünün, mekan, enerji ve beden algımız için yeni sorgulamalar yaratmasına izin veriyor. Müze Gazhane’de yer alan P Binası’nda şubat ayı boyunca her pazar saat 13.00’te başlayacak bu ücretsiz deneyime davetlisiniz. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.