Mayıs20 , 2024

Sömestr tatili çocuk etkinlikleri

İlgili Yazılar

25. Sadri Alışık Tiyatro & Sinema Oyuncu Ödülleri Adayları Açıklandı…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece ‘oyuncu’...

Bilge böceklerden çiğ insanlara kendine gelme çağrısı

Avucumuza zor sığan Golyat böceğinden başlayıp toplu iğne...

Masalların tarihinden tarih olan masallara

Marina Warner, Bir Zamanlar Bir Ülkede kitabında, özellikle peri...

Emrah Yücel resimlerini okuma kılavuzu

Yazı: Prof. Dr. Uğur Batı “Yusuf suresini anlatıyorsanız, bir kuyu...

Resim inceleme: Sokrates’in Ölümü

Ressam Jacques-Louis David, ABD’nin New York şehrindeki Metropolitan Müzesinde...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR!

Sömestr tatiline günler kala çocukların hem fiziki olarak yer alabilecekleri hem de çevrimiçi katılabilecekleri birbirinden eğitici ve eğlendirici etkinlikleri ve atölyeleri sizler için derledik.

İstanbul Modern – Çocuklara Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu

İstanbul Modern, 24 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında, okulların yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Çocuklar bu programa çevrimiçi katılarak müze uzmanları ile buluşup evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Atölye çalışmaları, İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde” ve “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer”, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” süreli sergilerinin Sanal Tur gösterimiyle başlıyor.

Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Arkki – Sömestr Tatili Atölyeleri

Türkiye Tasarım Vakfı, tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren Finlandiya temelli “Arkki” atölyelerini sömestr tatili boyunca çocuklarla buluşturmak için özel programlar düzenliyor. 25 Ocak – 4 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Arkki tasarım atölyeleri, 6-11 yaş aralığındaki çocukları eğlendirirken, düşündürecek, sorgulatacak ve el becerilerini geliştirecek.
Atölyeler hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Miniatürk – Sömestr Programı

136 mimari eserin 1/25 oranında küçültülmüş minyatür modelleri ile ziyaretçilerine adeta Türkiye turu yaptıran Miniatürk’te, özellikle sömestr tatilinde minikleri bir dizi etkinlik bekliyor. Animasyondan konserlere, atölyelerden sokak oyunlarına, kantodan illüzyona kadar birbirinden renkli ve dolu bir program ile küçük ziyaretçiler eğlenirken öğrenme imkanı bulacak.
Etkinliklerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Pera Müzesi – Yarıyıl Tatili Atölyeleri

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Bizans sergilerinden ilhamla 7-12 yaş gruplarına uygun yarıyıl tatili atölyeleri sunuyor. Rehber eşliğinde yapılan üç boyutlu çevrimiçi sergi turunun ardından sergiye yönelik atölyelere katılan çocuklar farklı malzemelerle yaratıcılıklarını ortaya koyacak. Yarıyıl Tatili Atölyeleri 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.
İstanbul’dan Bizans’a ve “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!” sergilerinden ilhamla hazırlanan programda çocuklar, yaratıcı okuma ve yazma çalışmaları, kâğıttan kent tasviri, fantastik karakter yaratımı, kostüm tasarımı, pop-up maket ve mozaik gibi farklı teknikleri keşfedecek.
Çevrimiçi Sergi Turu ve Atölye Programı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

İKSV – Alt Kat Yarıyıl Tatili Çevrimiçi Etkinlik Programı

İKSV Alt Kat tarafından Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilecek yarıyıl tatili programında, sanatın farklı alanlarından beslenen 5 yeni çevrimiçi içerikle toplam 10 atölye yer alıyor. Maske yapım, müzik, mimari, haritalama ve gazete kültürüne odaklanan çevrimiçi atölye programı, uzmanlar eşliğinde, çocukların yarıyıl tatilinde kültür ve sanatla buluşmasına imkân sağlayacak.
6-8 ve 9-12 yaş grupları için hazırlanan farklı içeriklerle, 24 Ocak- 4 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün gerçekleştirilecek ücretsiz programa katılım için buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Kadıköy Belediyesi – “Çocuklar Yarıyıl Şenliğinde Buluşuyor”

Kadıköy Belediyesi’nin “Çocuklar Yarıyıl Şenliğinde Buluşuyor” sloganıyla Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM), Kozyatağı Kültür Merkezi (KKM), Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) ve Barış Manço Kültür Merkezi (BMKM)’nde 22 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında düzenlediği şenlikte çocuklar birbirinden renkli etkinliklerde hem öğrenecek hem de doyasıya eğlenecek. Ayrıca 26 Ocak’ta başlayacak olan Çocuk Kitap Günleri de minik ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kukuli Müzikali

Şarkılarıyla milyonların kalbinde taht kuran Kukuli, en yakın arkadaşları Tinky ve Minky ile eğlenceli ve eğitici şarkılar eşliğinde aktardığı maceralarını şimdi Kukuli Müzikali’nde sahneliyor. Türkiye’nin her noktasında gerçekleşen Kukuli Müzikali, sömestr tatilinde de Kukuli severlerle buluşuyor.

Etkinlik yer ve tarihi:

1 Şubat Salı – Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

2 Şubat Çarşamba – Mall of İstanbul MOİ Sahne

Müzikal hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.